Zeeuws enthousiasme bij interactieve bijeenkomst

ZLTO kantoor Colijnsplaat Foto ZLTO
Joost Blaauwhof - Nieuwe Oogst

Ook de derde editie van Zeeland Actueel is weer een succes gebleken. Woensdagavond vond de laatste van een drietal bijeenkomsten plaats. In een tijd vol uitdagingen gingen strijdvaardige ondernemers met elkaar in gesprek.


‘Het was weer een interactieve avond, zeker ook in de ‘derde helft’, vertelt Merijn Schooleman enthousiast. De secretaris van ZLTO-raad Zeeland is blij met de manier waarop de avonden ontvangen zijn. ‘Deze bijeenkomsten zijn een begrip geworden. Zeker in een tijd als deze, waarin er veel vragen binnen onze sector leven, is het goed om met diverse componenten binnen de agrarische wereld in gesprek te gaan.’

Daarmee doelt Schooleman op de leden, maar ook op de bestuursleden van de ZLTO-raad en Arvalis. Bovenal was er echter ook voor het eerst een keynotespreker aanwezig: gedeputeerde Arno Vael. ‘Hij kwam toelichting geven op het Zeeuwse landbouwbeleid, aan de hand van het coalitieakkoord. Daardoor krijgen onze leden inzicht op hetgeen wat ze kunnen verwachten.’

‘Ook nemen we de aanwezigen mee in de lobby die we voeren. Landelijk, maar ook provinciaal laten we zien op welke punten we inzetten, wat we doen en wat de resultaten zijn’, duidt Schooleman. ‘We benadrukken onze speerpunten, als organisatie. En die lobby-inzet is succesvol, gezien het hoge waarderingscijfer (7,6) wat we van de leden hebben gekregen.’

De interactie op de avond is cruciaal voor het succes van de verenging in Zeeland, vindt Schooleman. ‘We moeten altijd met onze leden in gesprek zijn. Er zijn veel mensen met specifieke gebiedskennis, die in de voorste lijn staan in de bedrijfsvoering. Op zo’n avond krijgen we de thermometer binnen de sector weer perfect op temperatuur.’

‘Een van de mooiste voorbeelden vind ik nog dat we signalen hebben gekregen, waarmee een vertrouwenspersoon aan de slag heeft kunnen gaan’, sluit Schooleman af. ‘Onze leden hebben het niet altijd makkelijk. Als we dan op menselijk vlak een verschil kunnen maken, omdat we de lijnen zo kort kunnen houden, dan kan je spreken van een succes.’

Sociaal advies ZLTO

Onze sociaal adviseurs, Veronique Verdurmen-Serrarens, Yvonne van Santvoort-Daandels en Adri van de Plas, begeleiden leden en hun gezinsleden bij geestelijke, psychische, emotionele of sociale vraagstukken en problemen. Zij staan dag en nacht klaar voor onze leden in moeilijke tijden. Bel of mail ze gerust: om je hart te luchten of om een afspraak te maken. Je kunt uiteraard ook via de ZLTO Informatielijn met hen in contact komen: 073 217 33 33 of sociaal@zlto.nl.

Meer informatie vind je op de pagina van sociaal advies.